Кролики полтавське срібло: опис породи, догляд, розведення
Серед усіх порід кроликів на особливому рахунку у заводчиків кролів Полтавське срібло. Їх не сплутаєш ні з ким. За унікальний сріблясто – димчастий хутро та чудові дієтичні якості мармурового м’яса експерти високо цінують цю породу. Крім цього, «полтавці» — справжні сибіряки: витривалі і спокійно переносять холодні зими.

Особливості кролика полтавське срібло
Головною особливістю кролів є його унікальний неповторний фірмовий відтінок хутра, який ні з яким іншим не плутаєш. Та, незважаючи на це, полтавське срібло відносяться до досить великого сімейства «сріблястих», яких відрізняє димчастий колір. У цьому плані його хутро є єдиним у своєму роді. При детальному розгляді благородний відтінок – це поєднання ворсинок трьох відтінків: напрямні чорні, остьові білі і злегка блакитний димчастий підшерстя. Причому забарвлення на голові, лапах і хвості помітно відрізняється – на кілька тонів темніше, ніж тулуб.
Кроленята полтавського срібла народжуються на світ чорними. І лише до 4 місяців змінюють колір сріблястий відтінок – вірна ознака дорослішання.

Хутро належить до класу роллбэк – він набагато густіше і еластичнішою на відміну від кроликів з ніжною шубкою. Завдяки цій особливості шубка полтавця виглядає охайно і стильно. Відмітна особливість – у підстави волоски значно світліше, ніж на кінцях.
Сірий благородний забарвлення у всіх представницької срібною серії пов’язаний з дією гена SI. З віком кількість білих волосків збільшується. За рахунок цього кролики «сивіє». Але це робить їх хутро лише більш привабливим.

Основні параметри
«Полтавці» хоч і не відносяться до гігантам, але досить велика порода. Тому представників цього виду, як правило, в якості вихованців не містять. Як виглядає тварина? Далі подано опис:
- гармонійне складання: голова, тулуб, лапи і вуха пропорційні;
- мускулисте статура, збите;
- округлена арочного типу задня частина;
- спина рівна, пряма;
- вуха стоячі і пропорційні по відношенню до тіла;
- тіло — 54-57 см;
- маса — близько 6 кг;
- кількість дитинчат в одному посліді – 8-9 особин;
- вихід м’яса – до 60 – 65 %
- рання статева зрілість – 4 міс.
При купівлі варто звернути увагу на колір кігтиків. Їх колір повинен бути значно темніше. Відсутність відповідного пігменту може стати причиною народження кролів — альбіносів.
Полтавське срібло: плюси і мінуси породи
На сировинному ринку хутро «полтавця» цінуються високо. Ціна на шкурки значно дорожче на відміну від шкурок інших порід. Єдиний конкурент у цьому питанні – це радянська шиншила. Ще один плюс на користь полтавського кролика – це його великий розмір.
Переваги породи:16
- невибагливі в їжі;
- морозостійкі, комфортно почувають себе у вуличних клітинах;
- соковите і ніжне «мармурове» м’ясо – з вкрапленнями жиру;
- густе хутро;
- до статевої зрілості досягають вже до 4-х місяців життя;
- велика плодючість: за один раз можуть принести до 8 кроленят.
Полтавські кролики відрізняються спокійною і врівноваженою психікою. Кролики не схильні до агресивності і ідеальні для утримання в умовах квартири.
Серед виробників хутряних виробів шкурки полтавського «серебряка» цінується високо. Структура шкірки і її якість відкриває великі перспективи і дозволяє маневрувати, створюючи багату срібну гаму. Для дизайнерів верхнього одягу це можливість створювати асортимент шуб більш широкої лінійки. Моделі виглядають елегантно, стильно, ефектно.
Плодючість «срібних» – ще одна причина, чому ця порода цінується серед заводчиків. Як правило, кролиці полтавського – хороші мами. Вони заздалегідь готують підстилку з хутра (роблять гніздо), а при народженні ніжно піклуються про малюків. Тому виживання молодняку досить висока.
В одному кролячому сімействі сріблястих можуть народжуватися як дуже світлі, так і темні кролики. При змішуванні самки і самця з однаковим (світлим або темним) хутром погіршують чистокровні якості. Для того, щоб дотримуватися колірного еталона породи, самців бажано тримати окремо.
Не менш важливий аспект – якість м’яса. В цьому питанні радянським селекціонерам вдалось досягти дуже хороших результатів. Показники збалансованості по жиру і поживності на високому рівні. Низька волокнистість м’яса робить його ніжним, соковитим і відмінним на смак. Крім того, кролики і дають великий приріст: з 4-місячного кролика можна отримати 61% чистого м’ясного продукту.
Мінусів даний вид кроликів практично не має.
Принципи утримання
Серед досвідчених кролівників «срібло» цінується і за його розміри. Полтавці відносяться до числа великих порід, можуть набирати до 6,5 і більше кілограмів ваги. Найінтенсивніше кроленята наїдають з 3 до 6 місяців. Хороший догляд і забезпечує хорошу прибавку у вазі.
Контрольні норми приросту
Вік, міс.до 1 до 2 до 3 4до 5до 6до 7до 8до 9 Маса, кг0,61-1,251,35–21,65–2,752,25–3,452,65–4,153-4,553,45–53,55–5,1
Полтавський «серебряк», як його ще називають заводчики – на 100 % акліматизований під суворий російський клімат порода. Для утримання підійдуть відкриті вуличні клітини з єдиною поправкою – вони не повинні бути занадто тісними, так як це досить активні кролики. Ідеально підійдуть шеди, які являють собою двоповерхову систему клітин. При цьому кожна секція має для двосторонній відкритий прохід.

Догляд за кроликами не складний
- щоденне прибирання клітки;
- постійний доступ до води;
- підігрів полиць взимку;
- виключити протяги;
- регулярні щеплення і огляд, щоб виключити паразитів і механічні пошкодження.
Незважаючи на акліматизацію породи до суворих морозів, утримання кроликів в холодну пору року може позначитися на розмноженні. За деякими спостереженнями, воно може знизитися. Зате якість хутра стає краще. А от спека і вологість для срібла не бажані — їх кролі переносять важко. Тому рекомендується встановлювати навіси.
Досвідчені кролівники рекомендують саме вуличне утримання тварин. Такий спосіб підвищує імунітет кроликів.
Як годувати полтавське срібло
Полтавські кролики у їжі невибагливі. Їм цілком підійде все, що є в наявності. Але, якщо ви поставили перед собою мету отримати від однієї особини найбільший приріст, тоді вам варто дотримуватися наступних рекомендацій:
- використовуйте комбікорм (промисловий): його перевага в тому, що це збалансований продукт, який має важливу харчову цінність;
- додавайте в раціон сіно і силос – вони важливі для нормального травлення;
- кроликам необхідно отримувати зелень, фрукти і овочі. Це ідеальна підгодовування і джерело вітамінів. Влітку кролики охоче їдять соковиту траву, а взимку ідеально підійдуть коренеплоди.
Апетит у кроликів прокидається з настанням сутінків.
Чим годувати кроликів, щоб вони набирали вагу?
Свіже сіно є найкориснішим продуктом для кроликів. Грубі волокна забезпечують нормальну роботу травної системи. Також корисна і деревна їжа – гілки, дерев’яні бруски. Цей компонент допомагає рівномірно сточувати зуби.
А ось зерновими сумішами не варто захоплюватися. Вони можуть стати причиною ожиріння. Тому якщо ви вирішите побалувати свого вихованця, тоді краще ділити на маленькі порції і давати виключно як ласощі.

Сіно і силос — корисні ласощі для кроликів
|